Przedsiębiorstwo Projektowo - Produkcyjne i Handlowe "Eltronik" Spółka z o.o. działa od 19 stycznia 1989 roku. Na początku swej działalności nasza firma związana była z ZDZ Poznań, KZA Poznań oraz POLMO Poznań, dla których wykonywaliśmy usługi i produkowaliśmy podzespoły elektroniczne różnego typu. Rozpoczęcie działalności dla potrzeb kolei związane było ze współpracą z Fabryką Pojazdów Szynowych HCP - Poznań, dla której podjęliśmy się wykonywania nowoczesnych wagonowych wzmacniaczy akustycznych typu WWA - 105 zgodnych z kartą UIC.

Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowany zespół pracowników stanowiący połączenie doświadczonych w branży specjalistów oraz młodych, zdolnych inżynierów, konstruktorów i pracowników technicznych, jak również współpraca z renomowanymi jednostkami badawczo -  rozwojowymi są podstawą sukcesu naszej firmy. Właśnie to pozwoliło nam na współpracę z kluczowymi partnerami krajowymi, jak i na ekspansję poza granice naszego kraju. Od lat z sukcesem znajdujemy odbiorców na różnych rynkach.

Projektując wyroby mamy zawsze na uwadze indywidualne wymagania naszych klientów oraz specyficzne, specjalistyczne wymagania techniczne norm europejskich, kart UIC i wymagania TSI oraz przepisów prawa polskiego, co ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo wyrobów i ich wysoką jakość.

Dzięki profesjonalizmowi oraz otwartości kadry na nowinki techniczne, wyroby ELTRONIKA cechuje nowoczesność, niezawodność i kompatybilność z najnowszymi trendami wśród rozwiązań technicznych.

Mając pełną świadomość tego, że dalszy rozwój ELTRONIKA zależy od zadowolenia naszych klientów, systematycznie podnosimy kwalifikacje personelu oraz jakość produkowanych przez nas wyrobów. Pomaga nam  w tym od lipca 2003 roku efektywnie wdrożony, utrzymywany i doskonalony System Zarządzania Jakością zgodny z normą  EN ISO 9001:2008 w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży potwierdzony już kolejny raz certyfikatem wydanym przez niezależną jednostkę certyfikującą - TUV Rheinland Polska Spółka z o.o.

Poza działalnością produkcyjną ELTRONIK prowadzi ożywioną działalność w ramach samorządu gospodarczego. W lipcu 2003 r. nasza firma przyjęta została w poczet członków Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, w której to prowadzimy aktywną działalność.

Wspólnie z wyżej wymienioną Izbą bierzemy udział w wielu imprezach wystawienniczych w kraju i za granicą, m. in. w Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO w Gdańsku oraz InnoTrans w Berlinie.

Od wielu lat bierzemy również udział w konferencjach, sympozjach i szkoleniach z dziedziny transportu szynowego, organizowanych w kraju i  za granicą. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy EBEG Belechtungs - Systeme Elektra Bahn Elektronik GmbH & Co. KG na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz Republiki Litewskiej.